Czekacie na relację z Białej Przemszy?  Mamy lekkie opóźnienie, bo praca u nas wrze jak w ulu. Już za chwilę Noc Kupały w Kajaku – Zagłębiowskie Wianki. Na tablicę właśnie wjechała informacja o lipcowej „Błękitnej Wstędze Sanu”, a jeszcze nie minął tydzień od zakończenia Białej Przemszy. Dzieje się, co?

Po raz pierwszy organizowaliśmy Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą w 2016 roku i był to wtedy jednodniowy spływ. Od 2017 jest to już impreza dwudniowa.
W tym roku na Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Białą Przemszą pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna  Pawła Silberta gościliśmy Was po raz dziewiąty.

Co się zmieniło w tym okresie?

Na pewno rzeka Biała Przemsza. 
Obecnie jest inna, bo płytsza, czystsza ale dalej zwałkowa i wymagająca, a miejscami zaskakująca.
Nie znudziła się Wam, to wiemy na pewno.
Dalej przyjeżdżacie!
W tym roku było was 220 kajakarzy.

Śmiało możemy stwierdzić, iż miniony weekend był dla Was pełen wrażeń. Pogoda co prawda różnoraka ale rzeka Was nie zawiodła. Biała Przemsza  dostarczyła Wam sporo atrakcji i dużą dawkę odpoczynku, który w gonitwie miejskiej jest na wagę złota.  2 km wyścig kajakowy  przysporzył Wam pozytywnych doznań i dużo adrenaliny sportowej.

Nie zapomnieliśmy też o najmłoszych uczestnikach spływu, o ich święcie obchodzonym w czerwcu i zorganizowaliśmy im „Kajakowy Dzień Dziecka”. Co się wtedy działo i jak się milusińscy bawili to mogliście zobaczyć w udostępnionej wcześniej rolce i artykule.
Mamy nadzieję, że TOŁHAJ TEAM w organizacji tego popularnego kajakowego wydarzenia, jakim jest OSK Biała Przemsza stanął na wysokości zadania i zadowolił wszystkich uczestników.

Przygotowaliśmy Wam szlak kajakowy, aby był łatwiejszy. Nasi instruktorzy  pomagali Wam na rzece w trudnych i niebezpiecznych miejscach.
Sekretariat spływu obsługiwały najpiękniejsze i najsympatyczniejsze dziewczyny. Logistyka kajakowa pokonała 1400 km. Przed spływem załatwienie wszelkich spraw papierologicznych związanych z organizacją  wymagało kilkadziesiąt godzin pracy przed komputerem i przejechania  w terenie ok. 350km. Nasza ekipa ładowczo-rozładowcza nadźwigała się przy kajakach co nie miara. Kajaków było 110, każdy kajak waży 24kg, czyli jakby nie liczyć 2 tony i 640 kilogramów przerzucili kilkakrotnie w ciągu dwóch dni! Prawdziwi herosi – prawda!

Catering i grill smakował wyśmienicie.
Ale przede wszystkim atmosfera była przesympatyczna.
Nasza praca przy organizacji Spływu poparta jest nieocenioną pomocą i wsparciem ze strony  Współorganizatorów:

  • Miasto Jaworzno
  • MCKiS Jaworzno

oraz Partnerów: 

  • Polski Związek Kajakowy/Polish Canoe Federation
  • Sosnowiec łączy
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu
  • Miasto Dąbrowa Górnicza
  • Miasto Sławków
  • Firma  car1.pl – płyny do chłodnic i spryskiwaczy – Sebastian Pytko

Dalej działamy i robimy swoje!

SPŁYWAJ  Z NAMI! 

red. Ewa Ościłowicz