Noc Kupały – magiczna noc na progu lata. Przypada na czas przesilenia letniego, czyli najkrótszej nocy w roku przypadającej na dzień 22 czerwca i z tej okazji właśnie, w tym dniu, gorąco zapraszamy na kolejną naszą imprezę kajakową I Ogólnopolską Noc Kupały w Kajaku – „Zagłębiowskie Wianki” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Marcina Bazykala.

22 czerwca 2024 roku o zachodzie słońca na zbiorniku wodnym Pogoria 3 rozpocznie się niepowtarzalny i klimatyczny spływ kajakowy z pochodniami.

Uczcimy w ten sposób jedno z najstarszych świąt wywodzących się z tradycji Słowian, charakteryzujące się bogatą obrzędowością i wieloma wierzeniami, praktykami magicznymi oraz wróżbami. Symbolami tej magicznej nocy były dwa przeciwstawne żywioły: ogień i woda.

Legendy mówią, że tej nocy zakwitnie tajemniczy kwiat paproci a puszczanie wianków na wodzie przyniesie miłość i szczęście. Rozpalone ognisko oświetli dobrym duchom drogę do gospodarstw, aby zapewnić im dobrobyt, płodność i urodzaj, a palenie bukietów ziół przepędzi złe moce i nieszczęście.

Zapraszamy gorąco do radosnego świętowania tej magicznego czasu podczas nocnego spływu kajakowego.

Rozpalimy ognisko. Poszukamy przy blasku pochodni kwiatu paproci. Puścimy na wodzie wianki. Spalimy bukiety ziół. A po spływie, przy ognisku, zjemy wspólnie posiłk regeneracyjny.

Integracji nie będzie końca!
Bawmy się, niech nam sprzyjają woda, ogień i wszystkie siły natury!
Stwórzmy wspólnie ten magiczny i wyjątkowy klimat!
To będzie wyjątkowa noc!
Noc Kupały w Kajaku – „Zagłębiowskie Wianki”
ZAPRASZAMY!
Spływaj z Nami!

Zapoznajcie się z Regulaminem imprezy.

Chęć udziału zgłaszajcie w formularzu.

Wszelkich informacji udzielą wam komandorzy spływu:

  • Ewa Ościłowicz – 883 167 727
  • Piotr Łatka – 663 328 527

Organizatorzy :

  • Miasto Dąbrowa Górnicza
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej
  • Fundacja Kajakowa TOŁHAJ -GDK

Partnerzy:

  • Polski Związek Kajakowy
  • Wodociągi Dąbrowa Górnicza
  • Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Autor: Ewa Ościłowicz