Fundacja Kajakowa Tołhaj-GDK serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Regaty Kajakowe na tafli Bieszczadzkiego Morza EkoMarina 2021 oraz Pokazy Ratownictwa Wodnego „Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie”Są to już drugie regaty Kajakowe organizowane na Jeziorze Solińskim, ale w tym roku podnieśliśmy rangę tego wydarzenia ponieważ impreza została wpisana do kalendarza Polskiego Związku Kajakowego! Będąc w Bieszczadach nie sposób nie przejeżdżać obok tego jeziora! To wspaniałe malownicze miejsce robi niesamowite wrażenie na Wszystkich turystach!
Po raz kolejny dzięki współpracy Naszych Organizatorów i Współorganizatorów: Polskiego Związku Kajakowego , Gminy Solina, GOKSiT w Solinie, Przystań EkoMarina, SKALNY Hotel Restauracja Spa i Fundację Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne mamy możliwość kontynuowania Regat Kajakowych w tak urokliwym miejscu! Oraz wpisać je w harmonogram imprez cyklicznych tego regionu!
Podczas Regat będą przeprowadzane Pokazy Ratownictwa Wodnego „Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie”!
Będą przeprowadzane symulacje sytuacji zagrożenia, które dotyczą obszarów zbiorników wodnych. Ratownicy przedstawią techniki stosowane podczas akcji ratunkowych z użyciem podręcznego sprzętu i jednostek pływających. Dodatkowo dla wszystkich obserwujących pokazy, a w szczególności dzieci zostaną wygłoszone pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dla najmłodszych przewidziane są konkurencje i zawody z nagrodami i dyplomami organizowane przez Fundację Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne, Komendę Powiatową Policji w Lesku oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe.
Rejs kajakowy:
dla osób które z przyczyn niezależnych nie mogą wystartować w rywalizacji ale chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu organizatorzy przygotowali w programie atrakcję turystyczną pod tyt. „Rodzinny Kajakowy rejs po Bieszczadzkim Morzu”. Będzie ona polegała na tym że uczestnicy wraz ze sprzętem (kajak, wiosło, kapok) zostają przewiezieni na inne oddalone miejsce startu, a stamtąd wedle uznania kierują się na zwiedzanie Jeziora Solińskiego. Uczestnicy w ramach wpisowego mogą korzystać ze sprzętu do momentu zamknięcia przystani. Do tej godziny też należy zwrócić powierzony sprzęt w całości. Do dyspozycji będzie mapka nawigacyjna. Osoby biorą udział w rejsie na własną odpowiedzialność.
Termin i miejsce wydarzenia:
Regaty oraz Pokazy Ratownictwa Wodnego odbędą się w dniu 21 sierpnia 2021 r. (sobota) na Jeziorze Solińskim przy Cyplu Polańczyk przystań EkoMarina

Formularz zgłoszeniowy do „I Ogólnopolskich Regat Kajakowy Na Tafli Bieszczadzkiego Morza”

https://www.tolhaj-gdk.pl/formularz-regaty-kajakowe-2021

REGULAMIN

 „I Ogólnopolskich Regat Kajakowy Na Tafli Bieszczadzkiego Morza”