„Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat”. 
???????????

  Dzieci?‍?‍?‍? są naszą niezaprzeczalną przyszłością.?? Również przyszłością naszej Fundacji?‍♀️?‍♂️?. Dążymy do tego aby zaszczepić w nich miłość do kajakowania, więc podejmujemy działania, aby zapoznać je z kajakami, rozbudzić w nich pasję do turystyki kajkowej, nauczyć szacunku do rzek i przyrody. Nie ma do tego lepszej sposobności jak Dzień Dziecka. Wykorzystaliśmy ten czas.                              

   Po raz kolejny przy współorganizacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Kajakowy/Polish Canoe Federation   zorganizowaliśmy na terenie OWR Zalew SOSINA w Jaworznie, w sobotę 3 czerwca 2023 roku
 „KAJAKOWY WEEKEND DZIECKA”. ?‍?‍?‍??‍♂️

       Instruktorzy TOŁHAJ Team dokonali wszelkich starań aby zaszczepić w młodym „narybku” pasję do kajakowania??‍♂️?‍♀️ Przeprowadzili krótki instruktaż wiosłowania i pływania kajakiem,  zapoznali  dzieci  z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na wodzie. ?‍♀️?‍♂️?
Po tym szkoleniu starsze dzieci i młodzież ochoczo popływały kajakami turystycznymi?‍♂️ i kajakami „SMYKI” do gry w kanu polo. ?Oprócz kajaków na dzieci czekała do dyspozycji żaglówka?‍?‍?‍?⛵, którą pod okiem instruktorów pożeglowały po całej Sosinie. Oprócz czasu spędzonego na wodzie, dzieci  mogły pobawić się na dmuchanym zamku? porobić sobie pamiątkowe zdjęcia z maskotkami Żyrafą? i Pancernikiem? puszczać tęczowe  banki mydlane?. Częstować się popcornem? i watą cukrową?? oraz  słodkościami z piniaty?.
Jak na sportową imprezę przystało rozegrano również  kajakowy turniej sportowy, do którego dzieci licznie przystąpiły.
W konurencjach sportowych wykorzystano sprzęt kajakowy: kajaki, wiosła i kamizelki asekuracyjne. 
Po tych  sportowych zmaganiach na wodzie i na lądzie wszystkie dzieci posiliły się pizzą? i frytkami?. Zwieńczeniem Kajakowego Weekendu Dziecka  było wręczenie wszystkim dzieciom nagród ? pamiątkowych dyplomów?? i medali.????
W KAJAKOWYM WEEKENDZIE DZIECKA wzięło udział 100 dzieci??‍?‍???‍?‍?‍??‍?‍??‍?‍?‍? impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki 
Partnerami wydarzenia były firmy:
• car1.pl • płyny do chłodnic i spryskiwaczy • Sebastian Pytko  
Rivigo Events Grzegorz Guzik

SPŁYWAJ Z NAMI ?‍♂️?‍♀️?‍♂️?‍♀️?‍♂️?‍♀️

red. Ewa Ościłowicz

Uwaga! Mamy coś specjalnie dla dzieci! 

Dzień Dziecka nadchodzi wielkimi krokami…

Z tej okazji Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Kajakowym ma zaszczyt zaprosić młodych pasjonatów kajakarstwa na Kajakowy Weekend Dziecka. 

Już 3 czerwca, nad zalewem Sosina, będzie czekała moc atrakcji: kajaki, żaglówka, wyścigi, dmuchany zamek i konkursy z elementami rywalizacji! 

Więcej informacji oraz zapisy u Marioli Wołoszyn-Gwiazdoń pod numerem 668 994 845.

Czekamy na zgłoszenia do 01.06.2021.

Serdecznie zapraszamy! 

#spływajznami